V roce 2018 přihlašujeme 8 soutěží

posted in: Nezařazené | 0

SC Pigs Trhové Sviny v roce 2018 je aktuálně přihlášen do řady soutěží pod hlavičkou České softballové asociace a České baseballové asociace. Zde navazuje jako dlouhodobý účastník na soutěže mládeže od 7 do 19 let. Díky svému vývoji v posledních šesti letech plně obsazuje většinu mládežnických soutěží. Cíl našeho oddílu je: „U NÁS MŮŽE SPORTOVAT KAŽDÝ“, který cíleně přispívá k široké nabídce v rámci věkových kategorií a umožňujeme tak sportovní vyžití napříč věkem. Ve všech soutěžích dáváme prostor pro společné účinkování jak dívek, tak chlapců. Zimní tréninková příprava dětí je nastavena tak, aby všechny kategorie krom dětí do 7 let měli zajištěnou tréninkovou přípravu minimálně dvakrát týdně. Letní příprava se pak rozšiřuje na více tréninkových jednotek a využívá veškeré tréninkové prostory, kde členové zajišťují jejich funkčnost a provoz. Absence vlastní softbalové plochy pak přináší zvýšené úsilí na přípravu dětí a je o to časově náročnější ve spojení se zajištěním komplexní sportovní přípravy dětí v jiných lokalitách. Naše dlouhodobá a rozvojová činnost nám umožňuje představit náš sport před rodiči v blízkých lokalitách. Významná ochota dospělých členů, kteří pro jednotlivé kategorie komplexně zajišťují soutěžní utkání, nám pomáhá k propagaci softballu jak v naší lokalitě, tak v širším okolí oddílu. Díky široké a pestré členské základně s více jak 115 členy obsazuje následující soutěže.

U7– soutěž Jihozápadní baseballové oblasti pro děti do 7let

U9– společná soutěž softballové a baseballové asociace pro děti do 9let

Coachball U11 – soutěž softballové asociace pro děti do 11let

Krajský Přebor žáků – soutěž softballové asociace pro děti do 13let.Tuto soutěž plánujeme odehrát především s nováčky.

  1. liga žáků – celostátní soutěž softballové asociace pro chlapce do 13let

Extraliga žákyň – nejvyšší celostátní soutěž softballové asociace pro holky do 13let

2.liga kadetů – celostátní soutěž softballové asociace pro chlapce do 16let

Školní liga Trhosvinenska –  regionální soutěž dětí našeho oddílu, které připravujeme v rámci školních sportovních aktivit

  1. našich hráčů bude hostovat v týmu HH Sezimovo Ústí a zde bude hrát soutěž juniorů.
  2. našich hráček bude hostovat v týmu S&B club Hluboká nad Vltavou a a zde bude hrát soutěž kadetek.

Rovněž naším cílem je rozvoj členské základny na mezinárodní úrovni, kde budeme navazovat na mezinárodní spolupráci s dánskými či italskými kluby. Zde jsme v loňském roce účinkovali ať už jako hráči, nebo trenéři v rámci turnajů či letních campů.

Všechny výše jmenované soutěže, turnaje nebo podpůrné programy mají šířit sportovního ducha a také mají zajistit sportovní vyžití jak pro naše mladší či o několik let starší členy.