Turnaj v Kostelci a postup žáků na MČR

posted in: Novinky | 0

28 a 29. září se v Kostelci nad Orlicí rozhodovalo o účasti žáků na Mistroství ČR v Kunovicích. Nadstavby IV. se mělo zúčastnit celkem šest týmů, ale Sezimovo Ústí a Most, svou účast odmítli. Nakonec tedy bojovaly čtyři týmy a to SK Klackaři z Kostelce nad Orlicí, SK Joudrs Praha C, Spectrum Praha a Pigs Trhové Sviny. Věděli jsme, že nejdůležitějším a rozhodujícím zápasem bude ten semifinálový v neděli ráno a chtěli jsme do něj nastoupit z co nejlepší pozice. Naším prvním sobotním soupeřem bylo Joudrs C, které jsme porazili 3:2, pak následovalo Spektrum, nad kterým jsme zvítězili 6:2. Posledním sobotním soupeřem byl Kostelec. Pigs nad ním vyhráli 7:2.

Nedělním soupeřem v rozhodujícím zápase o postup na MČR bylo Spektrum a i když skončilo na čtvrtém místě, nebylo radno jej podceňovat. Po první směně totiž Spektrum vedlo 2:0. Naši hoši pak ve třetí směně snížili stav na 2:1, ve čtvrté dorovnali a vítězný bod pak zařídili v páté směně. Zápas skončil 2:3 pro Pigs.

Finálové utkání proti Joudrs C už bylo jen třešinkou na dortu a proto ve hře dostali více prostoru naši mladší žáci, kteří si zahráli ve vnitřním poli, i přesto jsme vyhráli 15:6.

O tomto víkendu se dařilo našim žákům na pálce, padlo celkem 6 homerunů a to tři v sobotu a tři v neděli. Hráči, kterým se podařilo odpílit za plot, jsou Adam Dobrovolný (4), Karel Socher (1) a Jakub Holeček (1).

Super kluci a hodně štěstí v Kunivicích!

IMG-20190929-WA0005

Joudrs C – Pigs

IMG-20190929-WA0001

Klackaři – Pigs

IMG-20190929-WA0002

Spektrum-Pigs